16SEPG270M by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
16SEPG270M
Panasonic
Conductive Polymer Aluminum Capacitor - 270uF ±20% - 16V - ESR: 8mOhm - Leaded - 6.3mm Dia x 10mm
RoHS Compliant
Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 16SEPG270M
Supplier:
Panasonic
Part No:
16SEPG270M
COO:
JP
ECCN:
EAR99
500
IN STOCK: 61
Can Ship immediately
Buy all 61 in-stock or the regular minimum order quantity of 500