16SVP22M by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
16SVP22M
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 22uF 16VDC 20% (5 X 5.9mm) SMD 0.09 Ohm 1060mA 2000h 105°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: 16SVP22M
Supplier:
Panasonic
Part No:
16SVP22M
COO:
JP
ECCN:
EAR99
1500
Package Type:
Reel
Lifetime:
2000 h
Dimension:
5.9 x 5mm mm
Leakage Current:
176@2Min uA
Lead Pitch For Radial:
N/R
Family:
SVP
Lead Diameter:
N/R
Construction:
Cylindrical
Capacitance Value:
22 uF
Equivalent Series Resistance:
0.09 Ohm