25TQC22MV by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
25TQC22MV
Panasonic
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor - 22uF ±20% - 25V - SMT - 3.5 x 2.8mm - 105°C
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: 25TQC22MV
Supplier:
Panasonic
Part No:
25TQC22MV
COO:
JP
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
Reel
Insulation:
N/R
Lead Diameter:
N/R
Leakage Current:
55 uA
Family:
TQC
Equivalent Series Resistance:
0.045 Ohm
Case Style:
Molded2502
Fail Safe with Built-in Fuse:
No2505
Construction:
Flat2503
Case Code:
D22501
Capacitance Value:
222500uF