ECA-1EHG682 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-1EHG682
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 6800uF 25V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 2040mA 2000h 105°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA1EHG682
Part No:
ECA-1EHG682
EAR99
500
Package Type:
Bag
Capacitance Value:
6800 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
18 x 35.5 mm
Voltage:
25 VDC