ECA-1EM331 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-1EM331
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 330uF 25V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 390mA 2000h 85°C Automotive Bag
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA1EM331
Part No:
ECA-1EM331
Capacitance Value:
330 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
8 x 11.5 mm
Voltage:
25 VDC