ECA-1HM470I by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-1HM470I
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 50V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 130mA 2000h 85°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA1HM470I
Part No:
ECA-1HM470I
Package Type:
Box
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
6.3 x 11.2 mm
Voltage:
50 VDC