ECA-1VM102B by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-1VM102B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1000uF 35V 20% (12.5 X 20mm) Radial 5mm 900mA 2000h 85°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA1VM102B
Part No:
ECA-1VM102B
EAR99
1000
Package Type:
Box
Capacitance Value:
1000 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
12.5 x 20 mm
Voltage:
35 VDC