ECA-2AHG101B by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-2AHG101B
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 100V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 265mA 2000h 105°C Automotive Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA2AHG101B
Part No:
ECA-2AHG101B
EAR99
2000
Package Type:
Box
Capacitance Value:
100 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
10 x 20 mm
Voltage:
100 VDC