ECA-2CHG4R7 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-2CHG4R7
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 4.7uF 160V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 43mA 2000h 105°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA2CHG4R7
Part No:
ECA-2CHG4R7
EAR99
2000
Capacitance Value:
4.7 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Size:
6.3 x 11.2 mm
Voltage:
160 VDC