ECA-2WHG220 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECA-2WHG220
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 450V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 115mA 2000h 105°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ECA2WHG220
Part No:
ECA-2WHG220
EAR99
500
Capacitance Value:
22 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Size:
16 x 25 mm
Voltage:
450 VDC