ECE-A1EKA470 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECE-A1EKA470
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 70mA 1000h 85ƒA€A°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ECEA1EKA470
Part No:
ECE-A1EKA470
Capacitance Value:
472179uF
Tolerance:
202203%
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Mounting:
Through Hole2190
Size:
6.3 x 7 mm
Termination Style:
Radial2202
Voltage:
252205VDC