ECE-A1HKAR33 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECE-A1HKAR33
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 0.33uF 50V 20% (4 X 7mm) Radial 1.5mm 3mA 1000h 85°C Bulk
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: ECEA1HKAR33
Part No:
ECE-A1HKAR33
EAR99
200
Capacitance Value:
0.33 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Voltage:
50 VDC