ECQ-E6683JF by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECQ-E6683JF
Panasonic
Cap Film 0.068uF 630V PET 5% (18.5 X 5.8 X 11mm) Radial 15mm 105°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: ECQE6683JF
Part No:
ECQ-E6683JF
Voltage:
630 VDC
Capacitance Value:
0.068 uF
Tolerance:
5 %
Size:
18.5 x 5.8 x 11 mm