ECW-F4473JL by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECW-F4473JL
Panasonic
Cap Film 0.047uF 400V PP 5% (12.5 X 6.2 X 9mm) Radial 10mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECWF4473JL
Part No:
ECW-F4473JL
COO:
CN
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Bag
Dielectric:
PP
Voltage:
400 VDC
Capacitance Value:
0.047 uF
Tolerance:
5 %
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Radial
Size:
12.5 x 6.2 x 9 mm