ECW-F6103HLB by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECW-F6103HLB
Panasonic
Cap Film 0.01uF 630V PP 3% (12.5 X 5.2 X 13mm) Radial 7.5mm 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECWF6103HLB
Supplier:
Panasonic
Part No:
ECW-F6103HLB
COO:
CN
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
Bag
Dielectric:
PP
Voltage:
630 VDC
Capacitance Value:
0.01 uF
Tolerance:
3 %
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Radial
Size:
12.5 x 5.2 x 13 mm