ECW-FD2W155JB by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECW-FD2W155JB
Panasonic
Cap Film 1.5uF 450V PP 5% (17.5 X 9.3 X 17.5mm) Radial 7.5mm 110°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECWFD2W155JB
Part No:
ECW-FD2W155JB
COO:
CN
ECCN:
EAR99
100
Package Type:
Bag
Dielectric:
PP
Voltage:
450 VDC
Capacitance Value:
1.5 uF
Tolerance:
5 %
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Radial
Size:
17.5 x 9.3 x 17.5 mm