ECW-HA3C152JB by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ECW-HA3C152JB
Panasonic
Cap Film 0.0015uF 1600V PP 5% (17.8 X 5.9 X 13.7mm) Radial 10mm 105°C Ammo
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ECWHA3C152JB
Supplier:
Panasonic
Part No:
ECW-HA3C152JB
COO:
CN
ECCN:
EAR99
3000
Package Type:
Bag
Dielectric:
PP
Voltage:
1600 VDC
Capacitance Value:
0.0015 uF
Tolerance:
5 %
Mounting:
Through Hole
Termination Style:
Radial
Size:
17.8 x 5.9 x 13.7 mm