EEE-1EA220WAR by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-1EA220WAR
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 25V 20% (5 X 5.4mm) SMD 35mA 1000h 85°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEE1EA220WAR
Part No:
EEE-1EA220WAR
EAR99
1000
Capacitance Value:
22 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Size:
5 x 5.4 mm
Voltage:
25 VDC