EEE-1EA221P by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-1EA221P
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (10 X 10.2mm) SMD 310mA 2000h 85A°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEE1EA221P
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEE-1EA221P
COO:
MY
ECCN:
EAR99
500
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 85 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
10 x 10.2 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
25 VDC