EEE-FC1E470P by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-FC1E470P
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (8 X 6.2mm) SMD 230mA 1000h 105°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEFC1E470P
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEE-FC1E470P
COO:
MY
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount
Size:
8 x 6.2 mm
Termination Style:
N/R
Voltage:
25 VDC