EEE-FC1V331AP by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-FC1V331AP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 330uF 35V 20% (10 X 10.2mm) SMD 670mA 1000h 105°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEFC1V331AP
Part No:
EEE-FC1V331AP
EAR99
500
Capacitance Value:
330 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
10 x 10.2 mm
Voltage:
35 VDC