EEE-FKJ470UAR by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-FKJ470UAR
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 6.3V 20% (4 X 5.8mm) SMD 90mA 2000h 105°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEFKJ470UAR
Part No:
EEE-FKJ470UAR
EAR99
2000
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
4 x 5.8 mm
Voltage:
6.3 VDC