EEE-HA1H221P by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-HA1H221P
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 220 µF - 50 V - 20% - 10 X 10.2mm - Surface mount - 150 mA - 2000h - 105°C.
DESCRIPTION
The Panasonic HA series capacitors are automotive grade, surface mount polarized aluminium electrolytic capacitors. The capacitance of this capacitor is 220µF and operate on voltage of 50V.
Search Keywords: EEEHA1H221P
Part No:
EEE-HA1H221P
EAR99
500
Capacitance Value:
220 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
10 x 10.2 mm
Voltage:
50 VDC