EEE-HAV470UAP by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-HAV470UAP
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (8 X 6.2mm) SMD 84mA 1000h 105°C Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEHAV470UAP
Part No:
EEE-HAV470UAP
EAR99
1000
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
8 x 6.2 mm
Voltage:
35 VDC