EEE-HB0J470AR by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEE-HB0J470AR
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 6.3V 20% (5 X 5.8mm) SMD 46mA 2000h 105ƒA€A°C Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEEHB0J470AR
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEE-HB0J470AR
COO:
MY
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Reel
Capacitance Value:
472179uF
Tolerance:
202203%
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Surface Mount2190
Size:
5 x 5.8 mm