EEF-CX0D561R by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEF-CX0D561R
Panasonic
Cap Aluminum Polymer 560uF 2VDC 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 0.015 Ohm 5100mA 2000h 105ƒA€A°C T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEFCX0D561R
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEF-CX0D561R
COO:
ID
ECCN:
EAR99
3500
Package Type:
Reel
Family:
CX
Dimension:
7.3 x 4.3 x 1.9mm mm
Leakage Current:
112@2Min uA
Lead Diameter:
N/R
Lifetime:
2000 h
Lead Pitch For Radial:
N/R
Equivalent Series Resistance:
0.015 Ohm