EEU-EB1H100SH by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-EB1H100SH
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 50V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 27mA 5000h 105°C Ammo
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUEB1H100SH
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEU-EB1H100SH
COO:
MY
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Box
Capacitance Value:
10 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
5 x 11 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
50 VDC