EEU-EB2D101S by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-EB2D101S
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 100uF 200V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 1060mA 5000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUEB2D101S
Part No:
EEU-EB2D101S
EAR99
500
Package Type:
Bag
Capacitance Value:
100 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Size:
18 x 20 mm
Voltage:
200 VDC
IN STOCK: 3
Can Ship immediately
Buy all 3 in-stock or the regular minimum order quantity of 25