EEU-EB2V100 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-EB2V100
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 10uF 350V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 270mA 5000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUEB2V100
Part No:
EEU-EB2V100
EAR99
2000
Package Type:
Bag
Capacitance Value:
10 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Size:
10 x 20 mm
Voltage:
350 VDC