EEU-ED2W150 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-ED2W150
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 15uF 450V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 560mA 10000h 105°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUED2W150
Part No:
EEU-ED2W150
EAR99
1000
Capacitance Value:
15 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Voltage:
450 VDC