EEU-EE2W470S by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-EE2W470S
Panasonic
Electrolytic Aluminum Capacitor - 47 µF - 450 V - 20% - 18 X 25mm - Radial - 7.5 mm - 1200 mA - 10000h - 105°C. ...
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUEE2W470S
Part No:
EEU-EE2W470S
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-25 to 105 °C
Size:
18 x 25 mm
Voltage:
450 VDC