EEU-FC1E272 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-FC1E272
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 2700uF 25V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2555mA 5000h 105°C Automotive Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUFC1E272
Part No:
EEU-FC1E272
EAR99
500
Capacitance Value:
2700 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-55 to 105 °C
Size:
16 x 25 mm
Voltage:
25 VDC