EEU-FM1C272S by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-FM1C272S
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 2700uF 16V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 3300mA 5000h 105°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUFM1C272S
Part No:
EEU-FM1C272S
EAR99
500
Capacitance Value:
2700 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
16 x 20 mm
Voltage:
16 VDC