EEU-FR1E470 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-FR1E470
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 280mA 5000h 105°C Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUFR1E470
Supplier:
Panasonic
Part No:
EEU-FR1E470
COO:
MY
ECCN:
EAR99
2000
Package Type:
Bag
Capacitance Value:
47 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
5 x 11 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
25 VDC