EEU-FR1J681L by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-FR1J681L
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 680uF 63V 20% (12.5 X 35mm) Radial 5mm 2780mA 10000h 105°C Bulk
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUFR1J681L
Part No:
EEU-FR1J681L
EAR99
1000
Capacitance Value:
680 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 105 °C
Size:
12.5 x 35 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
63 VDC