EEU-TP1V102 by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
EEU-TP1V102
Panasonic
Cap Aluminum Lytic 1000uF 35V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 0.029 Ohm 2380mA 5000h 135°C Automotive Bulk
RoHS Compliant
Bag Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: EEUTP1V102
Part No:
EEU-TP1V102
EAR99
500
Package Type:
Bag
Capacitance Value:
1000 uF
Tolerance:
20 %
Operating Temperature:
-40 to 135 °C
Mounting:
Through Hole
Size:
16 x 20 mm
Termination Style:
Radial
Voltage:
35 VDC