ERA-2AEB1022X by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERA-2AEB1022X
Panasonic
Res Thin Film 0402 10.2K Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ERA2AEB1022X
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERA-2AEB1022X
COO:
JP
ECCN:
EAR99
10000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
10.2 KOhm
Power Rating:
0.063 (1/16) W
Tolerance:
0.1 %
Case Size:
0402
Temperature Coefficient:
±25 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C