ERA-2AEB4990X by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERA-2AEB4990X
Panasonic
Res Thin Film 0402 499 Ohm 0.1% 0.063W(1/16W) ±25ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERA2AEB4990X
Part No:
ERA-2AEB4990X
Resistance Value:
499 Ohm
Tolerance:
0.1 %
Temperature Coefficient:
±25 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C