ERA-8AEB104V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERA-8AEB104V
Panasonic
Res Thin Film 1206 100K Ohm 0.1% 0.25W(1/4W) ±25ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ERA8AEB104V
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERA-8AEB104V
COO:
JP
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
100 KOhm
Power Rating:
0.25 (1/4) W
Tolerance:
0.1 %
Case Size:
1206
Temperature Coefficient:
±25 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C