ERG-2SJ153V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERG-2SJ153V
Panasonic
Res Metal Oxide Film 15K Ohm 5% 2W ±350ppm/°C Conformal Coated AXL Automotive Tape and Box
RoHS Compliant
Box Packaging
Accessories
Discontinued
DESCRIPTION
Search Keywords: ERG2SJ153V
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERG-2SJ153V
COO:
ID
ECCN:
EAR99
1000
Package Type:
Box
Termination Style:
Axial
Power Rating:
2 W
Resistance Value:
15 KOhm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±350 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 200 °C
Packaging:
Ammo
Dimension:
12 x 4 mm
Terminal Pitch:
N/R
Life Cycle:
Discontinued
  This product is discontinued, but still in stock
IN STOCK: 178
Can Ship immediately
Buy all 178 in-stock or the regular minimum order quantity of 1000