ERJ-12SF2491U by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-12SF2491U
Panasonic
Res Thick Film 2010 2.49K Ohm 1% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ12SF2491U
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERJ-12SF2491U
COO:
JP
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
2.49 KOhm
Power Rating:
0.75 (3/4) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
2010
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C