ERJ-14YJ390U by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-14YJ390U
Panasonic
Res Thick Film 1210 39 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ14YJ390U
Part No:
ERJ-14YJ390U
COO:
JP
Resistance Value:
39 Ohm
Power Rating:
0.5 (1/2) W
Tolerance:
5 %
Case Size:
1210
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C