ERJ-1GEF2741C by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-1GEF2741C
Panasonic
Res Thick Film 0201 2.74K Ohm 1% 0.05W(1/20W) A±200ppm/A°C Pad SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
Discontinued & Replaced
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ1GEF2741C
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERJ-1GEF2741C
COO:
JP
ECCN:
EAR99
15000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
2.74 KOhm
Power Rating:
0.05 (1/20) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
0201
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 125 °C