ERJ-2GEJ240X by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-2GEJ240X
Panasonic
Res Thick Film 0402 24 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ2GEJ240X
Part No:
ERJ-2GEJ240X
Resistance Value:
24 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C