ERJ-2GEJ5R6X by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-2GEJ5R6X
Panasonic
Res Thick Film 0402 5.6 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/°C to 600ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ2GEJ5R6X
Part No:
ERJ-2GEJ5R6X
Resistance Value:
5.6 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
-100 to 600 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C