ERJ-3EKF4703V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-3EKF4703V
Panasonic
Res Thick Film 0603 470K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ3EKF4703V
Part No:
ERJ-3EKF4703V
Resistance Value:
470 KOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C