ERJ-3GEYJ2R2V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-3GEYJ2R2V
Panasonic
Res Thick Film 0603 2.2 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/°C to 600ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ3GEYJ2R2V
Part No:
ERJ-3GEYJ2R2V
Resistance Value:
2.2 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
-100 to 600 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C