ERJ-6ENF33R0V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-6ENF33R0V
Panasonic
Res Thick Film 0805 33 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
RoHS Compliant
Reel Packaging
Accessories
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ6ENF33R0V
Supplier:
Panasonic
Part No:
ERJ-6ENF33R0V
COO:
CN
ECCN:
EAR99
5000
Package Type:
Reel
Resistance Value:
33 Ohm
Power Rating:
0.125 (1/8) W
Tolerance:
1 %
Case Size:
0805
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C