ERJ-8ENF1741V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-8ENF1741V
Panasonic
Res Thick Film 1206 1.74K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJ8ENF1741V
Part No:
ERJ-8ENF1741V
Resistance Value:
1.74 KOhm
Tolerance:
1 %
Temperature Coefficient:
±100 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C