ERJ-P06J181V by panasonic
Image is representational - see mfr. specs
ERJ-P06J181V
Panasonic
Res Thick Film 0805 180 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/°C Pad SMD Automotive T/R
DESCRIPTION
Search Keywords: ERJP06J181V
Part No:
ERJ-P06J181V
Resistance Value:
180 Ohm
Tolerance:
5 %
Temperature Coefficient:
±200 ppm/°C
Operating Temperature:
-55 to 155 °C